/
Ürün iade politikası nedir?
Search
Notion
Ürün iade politikası nedir?
Satın aldığınız ürünler için ürün size ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde onay verme süreniz bulunmaktadır. Bu süre içerisinde ürünü iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak belirtilen süre içerisinde onay vermezseniz ve herhangi bir iade talebinde de bulunmazsanız ödemeniz satıcıya otomatik olarak ödenir. Bu aşamadan sonra iade etmek isteseniz de yaptığınız ödeme ile ilgili herhangi bir iade garantisi Zebramo tarafından verilmemektedir. Ayrıca yine bu 3 iş günü içerisindeki herhangi bir günde ürünü onaylarsanız, ödemiş olduğunuz tutar satıcıya anında aktarılacağından cayma hakkınızı kullanmayı talep etseniz dahi Zebramo'nun iade işlemlerine aracılık etme sorumluluğu ortadan kalkmaktadır.
Ürün iadelerinde ödenecek kargo bedelleri hakkında önerdiğimiz işleyiş aşağıdaki gibidir:
1.
Ürünün alıcının kendi arzusuyla beğenilmeyip iade edilmesi istendiği durumlarda kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmesini tavsiye ediyoruz. 
2.
2. Ürün ilanda belirtilen özelliklerden farklı özelliklere sahip ise veya belirtilmeyen bir defosu dahi söz konusu olduğunda iade kargo bedelinin satıcı tarafından ödenmesini tavsiye ediyoruz. 
3.
3. Ürün ilanda belirtildiği bedene sahip olmasına rağmen alıcıya uymadıysa iade kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmesini tavsiye ediyoruz.
ℹ️
Yukarıdaki maddeler tamamen tavsiye niteliğindedir. Zebramo üzerinde yapılan tüm satış işlemleri 1 Mart Mesafeli Satış Yönetmeliği'ne tabidir. Alıcıların bu yönetmelikte belirtilen cayma haklarını kullanmaları durumunda iade edilen ürünlerin iade kargo bedeli kanun gereği satıcıya aittir.