/
Ürün sahte (replika) çıktı, ne yapmalıyım?
Search
Notion
Ürün sahte (replika) çıktı, ne yapmalıyım?
Replika veya sahte ürünlerin satışının yapılması kanunen yasaklanmış olduğu gibi Zebramo üzerinde de bu tarz ürünlerin satışının yapılması kesinlikle yasaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcıların üyelikleri iptal edilir. Gerekli görüldüğü taktirde yasal mercilere bildirim yapılabilir. Ürün başlık ve açıklamalarında "replika" veya "sahte" yazılarak satışa çıkarılan ürünler de bu kurala dahildir.
Zebramo üzerinde satılan bir ürünün sahte veya replika olduğunu tespit ederseniz ya da herhangi bir üründen bu sebeplerden dolayı şüphelenirseniz ürün sayfasında bulunan Rapor Et özelliğini kullanarak bize lütfen bildirimde bulununuz. Bildirimleriniz bize ulaşınca sistem moderatörlerimiz gerekli incelemeleri yapacaktır.
⚠️
Zebramo olarak sahte ve replika ürünlerin tespiti durumunda herhangi bir bildirim yapılmaksızın ürünleri yayından kaldırma ve gerekli görülen durumlarda ürünü listeleyen kullanıcının hesabını iptal etme hakkımızın saklı olduğunu bilmenizi isteriz. Gerekli görüldüğü taktirde yasal mercilere de bildirim yapılacaktır.