/
🧾
Satışlardan kesilen komisyonun faturasını alabilir miyim?
Search
Notion
🧾
Satışlardan kesilen komisyonun faturasını alabilir miyim?
Elbette. Zebramo'da yapılan satışlardan kesilen komisyonlar için Maliye Bakanlığı'ndan alınmış olan özel bir izin durumu söz konusudur. 50 TL'nin altında kesilen tek işlemlik komisyonlara ait olan faturalar için alınan izin doğrultusunda münferit fatura kesilmemektedir. Bu tarz komisyonların tamamı birleştirilerek tüm işlemlere ait faturalar tek bir fatura düzenlenecek şekilde vergi dairelerine iletilmektedir.
50 TL'nin üzerinde kesilen faturalar için (Minimum 500 TL'nin üzerinde satışı gerçekleşen ürünlerde) Zebramo faturaları münferit olarak kesmektedir ve sizlere iletmektedir.
Aynı şekilde tacir olarak satış gerçekleştiren tüm üyelerimize ise herhangi bir rakam sınırlaması olmaksızın kesilen tüm komisyonlar için fatura düzenlenerek iletilmektedir.
Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan alınan izinle ilgili belirli bir kesiti aşağıda görüntüleyebilirsiniz:
Bireysel olarak satış yapılmış olmasına rağmen 50 TL'nin altında kesilen komisyonlarınıza ait faturaları adınıza münferit olarak kestirmek isterseniz, satışınız onaylandıktan sonra en geç 7 gün içerisinde Zebramo Destek hattına bilgi vermenizi rica ederiz. Bu durumda faturalarınız Zebramo'nun tabi olduğu özel izinden farklı olarak adınıza münferit olarak kesilecek ve tarafınıza gönderilecektir.