/
💪
Zebramo alıcıları nasıl koruyor?
Search
Notion
💪
Zebramo alıcıları nasıl koruyor?
Zebramo Alıcı Koruma Garantisi
Zebramo'dan bir ürün satın aldığınızda, ürün size ulaşmadan ve ürün ulaştıktan sonra siz onay vermeden, yapmış olduğunuz ödemeyi satıcı hesabına aktarmıyoruz. Yapmış olduğunuz ödemenin satıcı hesabına aktarılabilmesi için teslim aldığınız ürünü onaylamanız gerekmektedir. Ürün size ulaştıktan sonraki 3 iş günü içerisinde ürünü onaylamadığınız taktirde Zebramo alışverişi başarılı bir şekilde tamamlanmış olarak kabul eder ve yapmış olduğunuz ödemeyi satıcının hesabına aktarır. Alışveriş işlemi bir kez onaylandıktan sonra işlem bir daha geri alınamaz ve iptal ya da iade talebinde bulunulamaz.
Ürün beklediğiniz gibi değil mi?
Teslim aldığınız ürün eğer hasarlı ise veya satın alırken belirtilen açıklamalardan farklı ise, ürünü teslim aldıktan sonraki 3 iş günü içerisinde uygulamanın "Yardım" bölümünden bize ulaşarak lütfen durumu belirtiniz. Bu durumda alışveriş işlemini de kesinlikle onaylamayınız. Zira onay işlemi gerçekleştikten sonra iade veya iptal işlemi yapılamamaktadır.
Bize ulaşarak iletmiş olduğunuz talebiniz onaylandığı taktirde ürünün iadesi için gereken kargo bilgisi Zebramo tarafından size bildirilecektir. Kargonun iadesi gerçekleştikten sonra yapmış olduğunuz ödemenin tamamı ödeme yaptığınız hesaba veya kredi kartınıza iade edilecektir.
Ürününüz nerede?
Satın aldığınız ürün 3 iş günü içerisinde kargoya verilmez ise ve satıcı sizinle hiçbir şekilde iletişim kurmaz ise alışverişinizi iptal edebilir ve yapmış olduğunuz ödemenin tamamını iade alabilirsiniz. Ürününüz kargoda kaybolur ve size ulaşmaz ise ürünün bulunması için kargo firmalarıyla iletişime geçmek için Zebramo destek size her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
Hangi durumlarda koruma kapsamında değilim?
Zebramo dışına yönlendirilerek gerçekleştirilen satışların tamamı kullanım koşullarımızda belirtildiği üzere yasak olup bu şekilde gerçekleşen satışlarda Zebramo koruması kapsamında olmayacaksınız. Bu şekilde satış yapmaya çalışan veya satılan ürünü bu şekilde almayı teklif eden kullanıcıların üyelikleri uyarı verilmeksizin sonlandırılmaktadır.